Yageo Group R46KR368050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
IHS
Datasheet1 페이지3년 전
Datasheet9 페이지17년 전
element14 APAC
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+47.42%
Stock
30,077
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
17.0942 mm
16.9926 mm
공급망
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 680nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Cap Film Suppression X2 0.68uF 305VAC PP 10% (18 X 11 X 18.5mm) Radial 15mm 105C Bulk
Yageo GroupR46KN368050M2K
설명
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.68muF ±10% 1.260Lx0.354W 32.00mmx9.00mm
Film Capacitor, R46 Series, 0.68 F, 10%, Pp (Polypropylene), 275 Vac Rohs Compliant: Yes |Kemet R46KR368050M1K
CAP, 0.68µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.68µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%;