Yageo Group ELG108M100AQ3AA
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (22 X 35mm) 10mm 1500mA 2000 hr 105°C Bulk
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet24 페이지2년 전
Datasheet33 페이지19년 전
Newark
Farnell
element14 APAC
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
12,308
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
332 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.5 A
1.5 A
1.5 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Yageo GroupELG108M080AQ2AA
Cap Aluminum 1000uF 80V 20% (22 X 30mm) 10mm 1200mA 2000 hr 105°C Bulk
PanasonicECA2AM102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA2AHG102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 985mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConESMG101ELL102MM40S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 1380mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKMH800VSN102MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
NichiconUVK2A102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 100V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
설명
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Elg Series, 1000 F, 20%, 100 V, 22 Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet ELG108M100AQ3AA
1mF 100V ¡À20% 10mm 332m¦¸ 2000h 1.5A , 22mm*35mm*35mm