United Chemi-Con ESMG101ELL102MM40S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 1380mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
가격 및 재고
Electro Sonic
Newark
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
23,592
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1.38 A
1.37 A
1.37 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
40.005 mm
40.005 mm
관련 부품
NichiconUKW2A102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 100V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUFW2A102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA2AM102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA2AHG102
Cap Aluminum 1000uF 100V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 985mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH101VNN102MQ30T
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.249 Ohm 1510mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH101VSN102MQ30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
설명
1000uF 100V ±20% 1.38A@120Hz Plugin,D18xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 1000UF, 100V, RADIAL; Capacitance:1000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:40mm; Diameter:18mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smg; Capacidad:1000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:40Mm |Chemi-Con ESMG101ELL102MM40S