Yageo Group C340C105K5R5TA7303
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 50 V, ± 10%, X7R, Radial Leaded
IHS
Datasheet19 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8,252
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
10.16 mm
10.16 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1uF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC333C105K5R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2216
KYOCERA AVXSR305C105KAR
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 1 uF X7R 10 % 5.08 mm
KYOCERA AVXSR305C105KARTR1
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5.08mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR Dipped ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 50V