Yageo Group C315C180J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 18Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
IHS
Datasheet19 페이지2년 전
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.30%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
12,024
Authorized Distributors
6
Capacitance
18 pF
18 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
3.14 mm
3.14 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC317C180J2G5TA
Cap Ceramic 18pF 200V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR Bulk
Yageo GroupC317C180J5G5TA
317 C 18PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,50V DC,+125C, C0G, NP0 DIELECTRIC,+/-5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000018uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.8e-05uF, Through Hole Mount, 1610
Cap Ceramic 18pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Tape and Box
Cap Ceramic 18pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Bulk
설명
Cap Ceramic 18pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125C Extreme Low ESR Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000018uF, Through Hole Mount
Rdl,conf,np0,18Pf,100V,5%,.15X.21,.1Ls,bulk,hazmat Rohs Compliant: Yes