Yageo Group C315C152K1R5TA7303
Ceramic capacitor, 1.5 nF, 100 V (DC), ±10 %, radial, pitch 2.54 mm, X7R, C315C152K1R5TA7303
IHS
Datasheet19 페이지2년 전
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
33,265
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
3.14 mm
3.14 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC410C152K1R5CA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount