Yageo Group C1206C103K2RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 200V 0.01Uf X7R 1206 10% Aec-Q200
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet26 페이지2년 전
Datasheet1 페이지5년 전
Datasheet24 페이지6년 전
Datasheet1 페이지8년 전
Upverter
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+13.23%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
250V 10nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS