Yageo Group C0805C562KBRACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 630V 5600pF X7R 0805 10%
IHS
Datasheet24 페이지2년 전
Farnell
Stock
7,469
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0056uF, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS AND REACH COMPLIANT
CAP, 5600PF, 630V, MLCC, 0805; Capacitance: 5600pF; Voltage Rating: 630V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Tempe