Yageo Group C0603C123J3GACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.012uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet22 페이지2년 전
Datasheet19 페이지14년 전
Upverter
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-32.75%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
Stock
71,415
Capacitance
12 nF
12 nF
12 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
50V 12nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.012uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
50V 12nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
Cap Ceramic 0.012uF 25V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 0.012 - F, - 5%, C0G/Np0, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C123J3GACTU
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 12nF ±5% 25V C0G, NP0
MLCC 0603 C0G 25V 0.012uF 5% Pb-Free
0603 (1608Metric) SMD Comm C0G 25V 0.012muF ±5% C0G NP0
CAP, 0.012µF, 25V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance:12000pF; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:±