Yageo Group C0603C123J3GACAUTO
0603 (1608METRIC) Ceramic Capacitor SMD Auto C0G 25V 0.012MUF ±5% C0G NP0
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Upverter
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.86%
심벌풋프린트
SnapEDA
Stock
71,415
Capacitance
12 nF
12 nF
12 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
설명
Cap Ceramic 0.012uF 25V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.012uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.012uF 25V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 0603