ITT / Cannon KPT02E16-26S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Box Mount 26 Terminal 1 Port
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지4년 전
Master Electronics
3개월간의 트렌드:
-48.00%
Stock
1,156
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
26
Solder
Solder, Soldering
Solder, Soldering
Voltage Rating
850 V
600 V
600 V
Current Rating
7.5 A
5 A
5 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
ITT / CannonKPT02E1626P
Amphenol IndustrialPT02P-16-26S
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
설명
CIRCULAR METAL COMMERCIAL BOX MOUNT SOCKET 16, SOLDER CUP, KPT SERIES
26 Socket - Solder Contacts Panel Mount Receptacle Quick Connect/Bayonet Coupling
Kpt 26C 26#20 Skt Recp Rohs Compliant: No |Itt Cannon KPT02E16-26S
ITT Cannon 26 KPT, , 7.5A, 600 V ,850 V , 16
ITT Cannon KPT02E16-26S MIL規格丸型コネクタ
RS APAC
CONN RCPT FMALE 26POS SOLDER CUP