Eaton MS3112E16-26PW
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet76 페이지7년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.17%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,522
Authorized Distributors
3
Gender
Male
Male
Number of Positions
26
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2019-08-12
관련 부품
Amphenol IndustrialPT01A-16-26S(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02E-16-26S(025)
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A-16-26S(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular Receptacle 26 Position Socket Solder Straight Box Mount
ITT / CannonKPT02E16-26SZ
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Box Mount 26 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E16-26SY
ITT / CannonKPT02E16-26SW
설명
Conn Circular PIN 26 POS Solder ST Flange Mount 26 Terminal 1 Port
851 26C 26#20 Pin Recp |Souriau-Sunbank/eaton MS3112E16-26PW