Diodes Inc. SMAJ26A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=26V VBR(min)=28.9V VC=42.1V@IPP=9.5A SMA
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-44.06%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
30.4 V
30.4 V
30.4 V
Clamping Voltage
42.1 V
42.1 V
42.1 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
9.5 A
9.5 A
9.5 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ24A
TVS Diode, Unidirectional, 24 V, 400 W, 26.7 Vbr-32.6 Vbr, 43 Vcl, DO-214AC
BournsSMAJ26A
TVS Diode, SMAJ, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-220AA
BournsSMAJ28A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 31.1V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ28A-13-F
Tvs Diode, Unidir, 28V, 400W, Do-214Ac Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ28A-13-F
Diodes Inc.SMAJ30A-13-F
SMAJ30A Series 400 W 30 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
설명
SMAJ Series 26 V 400 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
9.5A 400W 42.1V 28.9V 26V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
DiodesZetex TVS, 42.1V, , DO-214AC (SMA), 28.9V
TVS Diode Single Uni-Dir 26V 400W 2-Pin SMA T/R
400W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 26V
Diodes Inc SCT
400W 26V TRANSIENT VOLTAGE SUPPR. SMA
TVS DIODE, 42.1V, 400W, DO-214AC; Product Range: SMAJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 26V; Clamping Voltage Vc Max: 42.1V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 28.9V; Breakdown Voltage Max: 31.9V; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited