Diodes Inc. BZT52C6V8-13-F
Diode Zener Single 6.8V 6% 370mW 2-Pin SOD-123 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet5 페이지8년 전
Diodes Inc SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+67.83%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
6.8 V
6.8 V
6.8 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.MMSZ5235B-7-F
Zener Diode Single 6.8V 5% 5Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R / DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
Diodes Inc.MMSZ5232B-7-F
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 / Zener Diode Single 5.6V 5% 11Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
MMSZ5231B-7 Series 500 mW 5.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 / Zener Diode 5.1 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123
MMSZ52x Series 500 mW 5.1 V 5 µA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
MMSZ5232 Series 5.6 V ±5 % 500 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOD-123
설명
Zener Diode, 6.8V V(Z), 5.88%, 0.37W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode 6.8V 500mW ±6% Surface Mount SOD-123
6% 2¦ÌA 6.8V 15¦¸ 500mW SOD-123 3.85mm*1.7mm*1.35mm