Diodes Inc. BZT52C6V8-7-F
Zener Diode Sod123 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT52C6V8-7-F
IHS
Datasheet5 페이지8년 전
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-22.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Zener Voltage
6.8 V
6.8 V
6.8 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
15 Ω
8 Ω
8 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV