Diodes Inc. AZ23C6V8-7-F
AZ32C6V8 Series 300 mW 6.8 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
IHS
Datasheet7 페이지4년 전
Newark
element14 APAC
Mouser
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-19.42%
SOT-23
SOT-323
SOT-323
Zener Voltage
6.8 V
6.8 V
6.8 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
200 mW
200 mW
Impedance
8 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
900 mV