Coilcraft 1812CS-333XJLB
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Quest1812CS-333XJLB55
14h
데이터시트 및 문서
Coilcraft Direct
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
55
Authorized Distributors
0
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
13.5 Ω
13.5 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Ind RF Choke Bobbin Core 33uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 255mA AXL Bag
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 110mA 7.1Ohm DCR 1008 T/R
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 7.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 33uH ±5% 2.52MHz 25 Q-Factor Ferrite 110mA T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS