Coilcraft 1812CS-333XJLC
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Coilcraft Direct
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+31.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
General Purpose Inductor, 33uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind RF Choke Bobbin Core 33uH 5% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 255mA AXL Bag
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 110mA 7.1Ohm DCR 1008 T/R
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 7.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
설명
Fixed Inductors 1812CS AEC-Q200 33 uH 5 % 0.15 A
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Chip Inductors . 1812CS (4532)
INDUCTOR, 33UH, 5%, 20MHZ, RF, SMD; Inductance: 33µH; Product Range: 1812CS Series; DC Current Rating: 145mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 13.5ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 20MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 1812 [4532 Metric]