Coilcraft 1008HT-R39TGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Farnell1008HT-R39TGLB01Cut Tape
9h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Coilcraft Direct
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.45 Ω
1.45 Ω
Q Factor
32
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Ind Chip Wirewound 390nH 2% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 470mA 1008 Embossed Plastic T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 555MHZ, SMD
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 555MHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 1008HT Series; Inductance:0.39µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):555MHz; DC Resistance Max:1.45ohm; Current Rating:250mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:250mA; Q Factor:32; Q Test Frequency:100MHz