Coilcraft 1008CS-391XGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지8년 전
Newark
Coilcraft Direct
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors 1008CS Ceramic Chip 390 nH 2 % 0.47 A
INDUCTOR, 390NH, 2%, 500MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 390NH, 2%, 500MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:390nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:500MHz; DC Resistance Max:1.12ohm; ;RoHS Compliant: Yes