Coilcraft 0805CS-111XGEC
General Purpose Inductor, 0.11uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Newark
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,501
Authorized Distributors
1
Inductance
110 nH
110 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
480 mΩ
480 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS, halogen-free
INDUCTOR, 110NH, 2%, 1.1GHZ, RF, SMD; Inductance:110nH; Product Range:0805CS Series; DC Current Rating:400mA; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; DC Resistance Max:0.48ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency Min:1.1GHz; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; Inductor Case Style:0805 [2012 Metric]