Coilcraft 0402HP-43NXGLU
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지13년 전
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.04uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
설명
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 43 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.5 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 43NH, 2%, 2.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 43nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 450mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.52ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 2.5GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]