Bourns SRU1048A-560Y
Ind Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A T/R
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지5년 전
Newark
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
40,879
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
DC Resistance (DCR)
145 mΩ
145 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 0.145Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 0.85A 0.202Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.85A 0.26Ohm DCR T/R
설명
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 56uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1048A Series, 56 H, 30%, Shielded, 0.145 Ohm, 1.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048A-560Y
INDUCTOR, 56UH, 1.4A, 30%, POWER; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 1.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.4A; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC Resistance Max: 0.145ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200