Bourns SRU1048-560Y
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 0.145Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.09%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
40,879
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
DC Resistance (DCR)
145 mΩ
145 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 0.85A 0.202Ohm DCR T/R
설명
Fixed Inductor Nonstandard 56µH ±30% 1.6A 110mΩ 7MHz 26@2.52MHz
POWER INDUCTOR, 56UH, 1.6A, SHIELDED; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 1.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.4A; Product Range: SRU1048 Series; Power In; Available until stocks are exhausted