Bourns SRR1005-122K
Inductor Power Shielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 0.2A 3.6Ohm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Master Electronics
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.04%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.25A 2.65Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.21A 4.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
TAIYO YUDENCAL45TB122K
설명
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Surface Mount Power Inductor, Srr1005 Series, 1.2 Mh, 10%, Shielded, 3.6 Ohm, 200 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1005-122K
INDUCTOR, 1.2MH, 10%, 0.2A, SMD; Inductance: 1.2mH; RMS Current (Irms): 200mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 290mA; Product Range: SRR1005 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 10mm x 5.2mm; DC Re