Abracon AIUR-16-122K
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
데이터시트 및 문서
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.17A 6.8Ohm DCR T/R
Ind RF Choke 1.2mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 130mA RDL Bag
Inductor Power Wirewound 1200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.48A 3.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
TAIYO YUDENCAL45TB122K
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.045A 48Ohm DCR 1812 T/R
설명
Power Inductors - Leaded FIXED IND 1.2MH 150MA 3.3 OHM TH
Power Inductor 1200uH 0.15A 3300mΩ, AIUR-16 , RoHS
Abracon SCT
AIUR-16 Radial Vertical Cylinder 0.276Dia 7.00mm 1.2mH