Bourns PM1812-2R2J-RC
Ind Chip Molded Bobbin Core 2.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 380mA 1812 T/R
데이터시트 및 문서
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-51.24%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 380mA 700mOhm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLBM2016T2R2J
Inductor RF Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.34A 0.702Ohm DCR 0806 T/R
Ind Power Molded 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 320mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor 320mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
설명
SMD INDUCTOR, 2.2UH, 380MA 5% 55MHZ; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.7ohm; DC Current Rating:380mA; Q Factor:50; Self Resonant Frequency:55MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Core Material:Ferrite