Bourns PM1812-121J-RC
Ind Chip Molded Bobbin Core 120uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Newark
Master Electronics
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.40%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 120uH 5% 796KHz 40Q-Factor 110mA 8Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind Power Molded 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 120uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 11Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 120uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 160mA AXL Bag
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
설명
General Purpose Inductor, 120uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
796KHz 6MHz 110mA 40@796kHz 120¦ÌH 8¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 120muH
Smd Inductor, 120 Uh, 110Ma, 5%, 6Mhz; Inductance:120Μh; Dc Resistance Max:8Ohm; Self Resonant Frequency:6Mhz; Dc Current Rating:110Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Pm1812 Series; Core Material:Ferrite Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-121J-RC