Bourns 4816P-T01-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지6년 전
Datasheet4 페이지2년 전
element14 APAC
JRH Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+33.81%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
80 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.10
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C ISOL 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 8-Pin 2012 Convex SMD Blister T/R
설명
ISO SMT RESISTOR ARRAY 10KOHM +/-2% 8 RESISTORS, 1.28W TOTAL, SOM PACKAGE 4800P
8 ±2% 10kΩ 160mW ±100ppm/℃ SOIC-16-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm 1.28W 10kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 10000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
RESISTOR NETWORK, 10K; Resistance: 10kohm; Product Range: 4800P Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SOIC; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 50V; Power Rating per Element: 1
Resistor, Isolated Resistor Network, 8, 10Kohm, 2%, Smd; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating:1.28W Rohs Compliant: Yes |Bourns 4816P-T01-103LF.