API Delevan S1812-103K
Inductor RF Shielded Wirewound 10uH 10% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 333mA 1.8Ohm DCR 1812 T/R
IHS
Datasheet1 페이지3년 전
Future Electronics
DigiKey
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,331
Authorized Distributors
1
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
333 mA
333 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.8 Ω
1.8 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
API Delevan1812R-103K
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
API DelevanS1210R-103K
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T/R
AISM Series 1812 10 uH 250 mA ±10% 1.6 Ohm DCR SMT Wirewound Inductor
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 10uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 360mA T/R
Wurth Elektronik7447629100
2.52MHz 44MHz 340mA 30@2.52MHz 10¦ÌH 1.975¦¸ ¡À10% 1008 , 2.5mm*2mm*2mm
설명
S1812 Series 10 uH ±10 % 1.8 Ohm SMT Shielded Ferrite Core RF Inductor
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1913
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD