Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL
DAC 3-CH Segment 8-bit 48-Pin LQFP T/R / IC DAC VIDEO 3CH 50MHZ 48LQFP
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet16 페이지15년 전
Datasheet16 페이지15년 전
Analog Devices
Augswan
iiiC
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
QFP
QFP
Number of Pins
48
Number of Bits
8
Sampling Rate
330 Msps
330 Msps
Polarity
Unipolar
Unipolar
Interface
I2C, Parallel, Serial
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
1 LSB
1 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Analog DevicesADV7125JSTZ240
15ns TTL ±1LSB 3.3V~5V 8-bit LQFP-48(7x7) Digital to Analog Converters (DAC) ROHS
Analog DevicesADV7125WBSTZ170
DAC 3-CH Segment 8-bit Automotive AEC-Q100 48-Pin LQFP Tray
Analog DevicesADV7125BCPZ170-RL
설명
CMOS, 330 MHZ TRIPLE 8-BIT HIGH SPEED VIDEO DAC D/A Converter, 1 Func, Parallel, 8 Bits Input Loading, PQFP48
330MHz Triple 8-Bit High Speed Video DAC
8-BitTRIPLE HS VIDEO DAC (50-3
48-LQFP Current - Unbuffered Current Source ADV7125 digital to analog converter 1.35V 6mus 330Msps 1LSB