Vishay T55V227M6R3C0015
Cap Tant Polymer 220uF 6.3VDC V CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.015 Ohm 125C T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.87%
Stock
16,286
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
18 mΩ
18 mΩ
Leakage Current
138.6 µA
138.6 µA
Dissipation Factor
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2016-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
T55 Series 220 uF ±20% 6.3 V 15 mO ESR Polymer Tantalum Capacitor
Tantalum Polymer Capacitors V7343-20 220µF ±20% 6.3V 7.30 x 4.30mm 15mΩ
CAP, 220µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 6.3V; Product Range: vPolyTan T55 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: V; ESR: 0.015ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperatur
Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Manufacturer Size Code:V; Esr:0.015Ohm; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm; Product Height:1.9Mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C Rohs Compliant: Yes |Vishay T55V227M6R3C0015.