Vishay T55P106M004C0200
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet27ページ2年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-88.68%
Stock
4,137
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 mΩ
500 mΩ
500 mΩ
Leakage Current
5 µA
5 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 0805