Vishay MAL215957331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.3 Ohm 1490mA 5000h 105C Bulk
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet9ページ5年前
Datasheet8ページ14年前
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-34.32%
Stock
6,086
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
502 mΩ
502 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.49 A
1.4 A
1.4 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
関連部品
United Chemi-ConELXS501VSN331MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1510mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXS401VSN331MR30S
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1450mA 5000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Chassis Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
説明
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 159PUL-SI 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
330 F 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 300mOhm 5000
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 330UF, 20%; Product Range:VISHAY - 159 PUL-SI Series; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:35mm; ESR:0.3ohm; Height:40mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-25°C; Voltage Rating:450V; Capacitor Terminals:Quick Connect, Snap-In; External Length / Height:40mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; Ripple Current AC:1.61A