Nichicon LGX2W331MELC35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
ODG (Origin Data Global)
3か月間の傾向:
-80.95%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
13,511
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Chassis Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.005 Ω
1.005 Ω
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.39 A
1.37 A
1.37 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConELXQ401VSN331MR35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS501VSN331MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXG 500V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Chassis Mount
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1.39A 5000h 105C Bulk
卤20% 1.39A@100kHz 10mm 450V 330uF Plugin,D35xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 330 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS