Vishay MAL215947331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.3 Ohm 1540mA 5000h 105C Bulk
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet9ページ5年前
Datasheet9ページ10年前
Datasheet8ページ14年前
element14 APAC
HQonline
TME
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.09%
代替部品
Price @ 1000
Stock
13,144
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.54 A
1.45 A
1.45 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
United Chemi-ConELXS501VSN331MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConELXQ401VSN331MR35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
説明
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 159PUL-SI 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 450V 30x50
CAPACITOR, 330UF, 20%; Product Range:VISHAY - 159 PUL-SI Series; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:30mm; ESR:0.3ohm; Height:50mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-25°C; Voltage Rating:450V; Capacitor Terminals:Quick Connect, Snap-In; External Length / Height:50mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; Ripple Current AC:1.49A