Vishay CRCW251251K0JNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 51000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Stock
5,200
Authorized Distributors
3
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ513U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 51Kohm, 7 i
Res Thick Film 2512 51K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ473U
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 47kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TYJ563U
Res Thick Film 2512 56K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity352047KJT
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
説明
RES SMD 51K OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 51K 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW251251K0JNTG
CRCW2512 51K 5% 200 R67