Vishay CRCW251251K0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 51000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.13%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
99,818
Authorized Distributors
6
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ513U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 51Kohm, 7 i
Res Thick Film 2512 51K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ473U
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 47kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TYJ563U
Res Thick Film 2512 56K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity352047KJT
Res Thick Film 2512 47K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
説明
CRCW Series 2512 1 W 51 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 51K OHM 1W 5% 2512 SMD
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 51kOhm ±200ppm/C
Resistance:51kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:500V RoHS Compliant: Yes