Vishay CRCW12105K60FKEA
Res Thick Film 1210 5.6K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Newark
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-44.51%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
62,982
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-14NF5601U
Res Thick Film 1210 5.6K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F5601U
Res Thick Film 1210 5.6K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U14F5601U
Res Thick Film 1210 5.6K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 6.04K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1210FR-075K11L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 5.11kOhm 1% Paper T/R
Res Thick Film 1210 5.11K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 5.6K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 5.6kOhm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, 5.6KOHM, 500mW, 1%, FULL REEL
RESISTOR, THICK FILM, 5.6KOHM, 330mW, 1%; RESISTOR, THICK FILM, 5.6KOHM, 330mW, 1%; Resistance:5.6kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210