Vishay CRCW1206120KJNEA
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.23%
Resistance
120 kΩ
120 kΩ
120 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ124V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 120Kohm, 7 inc
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ114V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 110Kohm, 7 inc
PanasonicERJ-8GEYJ134V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 130Kohm, 7 inc
Res Thick Film 1206 130K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 110K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 120000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 120kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 120 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:120Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206120KJNEA.