Panasonic ERJ-8GEYJ134V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 130 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ134V
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-0.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
54,391
Authorized Distributors
6
Resistance
130 kΩ
130 kΩ
130 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 1206 130K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 120000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07130KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 130kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-07120KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 120kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 130Kohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 130000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 130kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1206 130Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 130000 ½, 5 %, 0.25 W