Vishay CRCW120610K0JNTA
Resistor, Thick Film; 10 K Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 300 Vpk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
X-ON
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.58%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-S08J103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 10 kOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Chip Resistor; SMD; 1206; 10K; 5%; 1/4W
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhms ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:+/- 5 %; Series:CRCW; Power Rating:0.25W; Temperature Coefficient:+/-200 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No