Vishay CRCW120610K0JNEA
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.36%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 10 kOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ113V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 11Kohm, 7 inch
説明
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor; thick film; SMD; 1206; 10kOhm; 5%; 0.25W; -55+125 deg.C
CRCW Series 1206 0.25 W 10 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;10 KILOHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±200ppm/C
Resistor, THICK FILM, 10K, 5%, 0.25W, 1206, R; REEL; Resistance:10kohm; Voltage Rating:200V; Resistor
THICK FILM RESISTOR, 10KOHM, 250mW, 5%, FULL REEL
SMD Resistor 1206 10KΩ ±5% 1/4W ±200ppm/℃
Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120610K0JNEA.