Vishay CRCW0805270KJNTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 270000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Arrow Electronics
Stock
5,000
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
270 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-6GEYJ274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P06J274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-T06J274V
Yageo GroupRC0805JR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805
Crcw0805 270K 5% 200 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW0805270KJNTA
CRCW0805 270K 5% 200 RT1