Panasonic ERJ-6GEYJ274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.32%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
関連部品
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 5 %, 200 Ppm, 270000 Ohm, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-P06J274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-13270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
説明
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor;Thick Film;Res 270 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 270 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 270000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ274V - General Purpose Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 270K, 5%, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 270K, 5%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:270Kohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ274V