Vishay CRCW080518K0JNEA
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+18.77%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
67,444
Authorized Distributors
6
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ183V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-0718KL
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0718KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 18K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1318KL
Res Thick Film 0805 18K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 18kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 18 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 0805 18KΩ ±5% 1/8W ±200ppm/℃
RESISTOR, THICK FILM, 18KOHM, 125mW, 5%
Resistance:18kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes