Panasonic ERJ-6GEYJ183V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet0ページ0年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-7.71%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 1/8W _200ppm/_C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0718KL
Res Thick Film 0805 18K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0718KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0718KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Resistor;Thick Film;Res 18 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 18000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 18kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 18000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ183V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 18K, 5%, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 18K, 5%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:18Kohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric] |Panasonic ERJ6GEYJ183V