Vishay CRCW060368K0JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Newark
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+14.03%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Resistor Thick Film 0603 68k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-3GEYJ683V
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 62K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ623V
Res Thick Film 0603 62K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603JR-0768KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
100mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR;THICK FILM;68 KILOHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 68kOhm ±200ppm/C
CRCW Series 0603 125 mW 68 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 68KOHM, 100mW, 5%
RESISTOR, THICK FILM, 68KOHM, 100mW, 5%;; RESISTOR, THICK FILM, 68KOHM, 100mW, 5%; Resistance:68kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603
Resistance:68Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060368K0JNEA.