KOA Speer RK73B1JTTD683J
Resistor Thick Film 0603 68k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Newark
TME
3か月間の傾向:
-3.90%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 62KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-0768KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 68kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0768KL
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-1368KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
説明
Res Thick Film 0603 68K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 68K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD683J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 68kOhms ±200ppm/C