Vishay BZT52C8V2-E3-08
Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.85%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
8.2 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
500 mW
500 mW
Impedance
7 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
700 nA
700 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 10V 6% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R